Rozdíl je a není v čase


Pokud máte mobil s daty stále při sobě a listujete internetem ve všech možných i nemožných rozměrech, máte nespornou výhodu. Zkušeností se člověk nejvíc naučí a pokud jste stále na mobilu, máte téměř nepřetržitý příval zkušeností.

To je ten rozdíl mezi „dětmi“ a „rodiči“.

 Další důležitý faktor je, kdy se s učením začne. Člověk se přirozeně učí hůře v padesáti než pěti letech. Na druhou stranu pětiletí nemají zkušenosti a inteligenci padesátiletých.

psaní a práce na laptopu
Věk stranou

S uživatelskou elektronikou na uživatelské úrovni se naučí každý. Třeba i osmdesátiletá babička. V kolika letech dětem kupujeme tablety? Existují děti, co se ještě nenaučili mluvit, ale už si stahují hry a věnují mnoho hodin svému tabletu. A to není nadsázka, ale krutá realita.

Nezáleží na věku, nezáleží na pohlaví, nezáleží na zaměstnání. Důležitý je čas, který tomu věnujete. Pokud dostanete vlastní přístroj, začnete ho sami prozkoumávat a učit se s ním a to aktivně, pak se z vás zakrátko stane plnohodnotný uživatel.

s počítačem vždy a všude
Stejně jako cokoli jiného

Tak jako všechno ostatní je i brouzdání po internetu jedna jediná veliká zkušenost. Jenomže protože internet běží vstříc nové zářivé budoucnosti opravdu rychle tak ti, kteří na něj jdou jednou za x měsíců a nikdy mu nevěnovali obecně mnoho pozornosti, se na něm budou přirozeně ztrácet. Je to jako by vás vysadili v cizí zemi uprostřed města, kde jsou sice směrovky, ale v jiném jazyce a je tam tolik všeho, že je to prostě matoucí.

Pro pražáka ale Praha také matoucí není a to proto, že se v ní naučil číst.

malé dítě u počítače
Každý má potenciál dokázat to

Opravdu je to tak. Každý jeden z nás na to má. Internet je prostor vyplňovaný uživateli. Pokud mu věnujete svůj čas a špetku energie, oplatí vám to neuvěřitelně rozsáhlým prostorem plným všeho.

Není důvod něco odmítat, když jsme to ještě pořádně nevyzkoušeli.

Bát se internetu a elektroniky má smysl ve světě sci-fi.

Je to jednodušší než vaření.

Má to totiž logickou strukturu a nepoužívá se tam „tak akorát“.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup