Fotovoltaické panely, zdroj energiePři výraznějším zdražování všeho kolem nás se čím dál tím víc vyplatí investice do produktů, které zajistí naši samostatnost. Bez elektřiny se dnes neobejde téměř žádná domácnost a vždy musí mít nějak zajištěn její přísun. To jde řešit buď napojením do veřejné sítě přes distributora a poté za tuto službu platit, dle určených a často se měnících záloh. Je možnost mít cenu zafixovanou, ale tam je vždy riziko, že po nějaké době budete přeplácet cenu, která se již mohla snížit. Naštěstí je tedy možnost vyrábět si i svou elektřinu, a to dokonce ekologicky za pomocí sluneční energie.

instalace fotovoltaických panelů

Fotovoltaika Olomouc vám zajistí všechny služby s instalací spojené. Obecně je potřeba mít vhodně orientovanou střechu, panely, střídač a baterie. Na instalaci také musí být přítomen vyučený elektrikář, aby vše bylo bezpečně a správně zapojeno. Firma Sunus má v nabídce panely Vitovolt 300, které dosahují výkonu až 410 Wp. Také poskytuje záruku 10 let na práci, baterie a střídač. Při pořizování fotovoltaických panelů mnoho lidí zarazí vyšší pořizovací cena, a to zejména baterií. Jelikož je největší odběr elektřiny v zimě, a naopak v létě se elektřina z panelů nejlépe získává, je potřeba tuto energii někde uložit a z toho důvodu, jsou zde baterie.

detail fotovoltaických panelů

Obecně by se dalo říci, že baterie mohou narůst do poměrně objemných rozměrů. Je také potřeba zvážit, jestli v domě je dostatek místa na všechno potřebné zařízení. Další požadavek na instalaci panelů je i ze statické stránky. Střecha musí být schopna přenést zatížení vyvolané osazením panelů. Nejlepší možností je, když se s tímto přitížením počítá již při navrhování. Také jsou výhodnější světové strany a sklony střech s ohledem na účinnost panelů. Instalace nezávislého, ekologického zdroje energie na dům může přinést mnoho výhod, ale je potřeba zvážit, jestli pro to máme dobré podmínky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup