Jak vybrat záclonu do interiéru

1. Důležité je všechno harmonicky sladit
Pokud si libujete v retru nebo vintage stylu, nebojte se moderního čistého stylu záclon – dokonce si zde můžete dovolit i bohatou krajkou nebo bordurou.
Avšak jestli máte moderní bydlení a ultramoderní pokoje, které jsou zařízené převážně minimalisticky, můžete se pokusit experimentovat. Záclony můžete mít lesklé nebo celoplošně potištěné. Můžete zvolit klasickou krajku nebo moderní potisky a ornamenty.

Máte-li romanticky zařízenou ložnici případně malou holčičku v dětském pokoji, určitě se nebojte vyzkoušet nabírané záclony nebo takzvané voály, které u nás zatím nejsou příliš známé.
Možnosti jsou téměř neomezené, a co neseženete u našich českých prodejců, to se dá objednat přes internet.

2. Padesát odstínů bílé
Kupujete-li bílou záclonu, dobře si ji prohlédněte – bude dost dobře možné, že to nebude obyčejná bílá záclona. Na trhu existuje bílých odstínů celé moře – a vezte, že v interiéru je mezi bílou přírodní a bílou sněhovou drasticky viditelný rozdíl. I z toho důvodu je lepší si pořádně zkontrolovat číslo barvy na obalu, nebo si raději prohlédnout záclonu v obchodě – ovšem ani tomu moc nevěřte, jelikož v obchodech, zvlášť těch velkých, je většinou umělé žluté světlo, které odstín bílé barvy zkresluje. Pokud máte zrovna nově vydekorovaný interiér, nebojte se s sebou vzít vzorky těchto dekorů a přirovnejte je k záclonám, ať máte jistotu, že vyberete správně.

3. Rozměry
Pokud budete kupovat řasenou záclonu, nezapomeňte, že na těchto typech se udává velikost záclony nestažené, tedy rovné, bez vytvořených volánků, proto si musíte představit, kolik záclony budete potřebovat rovné a kolik z toho vyjde volánků. Také nezapomeňte změřit, jak dlouhou garnyž máte, a jak vysoko je zavěšena. Je důležité také počítat s tím, jak je záclona navržena, aby se ke garnýži připevnila.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup