Nejlepší krycí plachta je ta solární

Víte, proč je solární plachta na bazén lepší, než obyčejná krycí plachta? Protože vám může nabídnout mnohem více služeb za téměř za stejnou cenu. Jen blázen by proto volil plachtu obyčejnou, když může mít její vylepšenou verzi.

hladina

Každopádně ať už si zvolíte libovolnou variantu, tak je nezbytné, aby vaše plachta na vaši nádrž padla jako na míru střižený oblek. To znamená, že nikde nesmí ani kousek chybět a nikde nesmí nic odstávat tak, aby nevznikaly mezery, kudy může do vody proudit znečištění. A pamatujte na také na to, že okraje plachty musí přesahovat přes okraj nádrže. Skvělá zpráva je, že pokud máte nějaký typický tvar běžných rozměrů, tak v nabídce bazénového příslušenství seženete plachtu na míru bez nejmenších komplikací. Ovšem složité to nebude ani v případě, kdy máte nějakou netypickou nádrž – v takové situaci si totiž můžete nechat vyrobit plachtu na míru, což je rozhodně tím nejlepším možným řešením. Žádné jiné provizorní způsoby krytí vás k dokonale čisté vodě nepřivedou.

Nicméně solární plachta na bazén vám nabízí ještě něco navíc. Přes den bude vodu v nádrži ohřívat od slunce, a přes noc bude bránit jejímu ochlazování. K tomu všemu stačí jen to, když bude svým povrchem ležet na vodní hladině. Takže voda ve vašem bazénu může být teplejší ještě o několik stupňů navíc, aniž byste museli investovat peníze do dodatkové energie na ohřev vody.

děti v bazénu

Solární plachta má ještě jednu užitečnou funkci, o které se málo ví. Přes den, když je nádrž zakrytá, brání zbytečnému odparu vody v nádrži. A ač to může působit zanedbatelně, tak vězte, že za jediný horký letní den můžete přijít až o několik litrů vody. A všichni moc dobře víme, kolik dnes voda stojí peněz.
Proč si tedy nepořídit něco lepšího, když to můžete mít – navíc za srovnatelnou cenu, která vaši kapsu nijak výrazně nezatíží.