Proč je vhodné, aby byl na akcích moderátor?

Asi každý z nás byl někdy přítomen na nějaké větší akci, ať už se jedná o dětský den, maturitní ples, či jednoduše zábavu. Jedná se o událost, kde můžeme relaxovat, pobavit se a zapomenout na starosti všedního dne.

Ovšem k tomu, aby takováto akce splnila svůj účel, musí být dobře zorganizovaná a vedená. Nesmí zde chybět žádná z důležitých součástí. A jednou z nich je i moderátor.

Je pravdou, že naprostá většina běžných lidí jej považuje na většině akcí za poněkud zbytečného. Koneckonců, docela dobře bychom se mohli obejít i bez něj. Proč jej například potřebujeme na dětském dni?

moderator2

Pravdou je, že bez něj by veškeré tyto podniky skončily nezdarem, tedy nespokojeností návštěvníků. A to je to nejhorší, co se může pořadateli stát – znamenalo by to totiž, že na jeho příští podnik přijde mnohem méně lidí, což znamená i méně peněz za vstupenky. A tomu se musí zabránit.

Moderátor zde provází celým dnem či večerem. Jeho úkolem je nejen vyhlašovat jednotlivá čísla, například vítěze tomboly či oznamovat, která kapela bude hrát jako další. To vše je samozřejmě důležité, avšak to zvládne prakticky každý. Zdaleka ne každý však může být dobrým moderátorem. K tomu je totiž potřeba více.

moderator1

V první řadě je nutné umět zaujmout dav. Vaše oznámení nebudou nic platná, když je lidé nebudou vnímat. Stejně tak je potřeba, aby dokázal navodit patřičné emoce, a uměl strhnout lidi. Musí být schopen přimět i neochotný dav k tomu, aby začal tančit a bavit se.

Je jasné, že tohle nedokáže ani zdaleka každý. Proto je potřeba vybrat takového člověka, který tyto vlastnosti má. Jen tak bude vaše akce skutečně úspěšná, a budete mít jistotu, že na ni lidé přijdou znovu příští rok.

Je tedy vidět, že bez moderátora se zkrátka neobejdeme. I proto bychom měli jeho práci dostatečně ocenit. Není totiž vůbec jednoduchá, a už vůbec ji nezvládne každý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup