Skvělou pomocnici k ruce každé švadlenky najdete na stojánku: krejčovská panna

Která švadlenka by se nezasnila při pohledu na umně naaranžované figuríny v obchodech či přímo v ateliérech profesionálních návrhářů: Jaké by to bylo i u sebe v dílničce drapovat metry a metry látky do prostoru, ve kterém rovnou uvidíme reálný vzhled výsledného modelu? Pořízení krejčovské panny posune domácí šití oděvů do jiné dimenze. Nejen, že je na ní zkoušení šitého modelu pohodlné a okamžitě vidíte, jestli všechny části střihu pasují dohromady, zároveň si s ní velmi posloužíte jako švadlenky samy sobě – přeci jen zkoušky přímo na svém těle, kdy vám nepomůže nikdo další si správně našpendlit záševky a projmutí, nejsou vůbec jednoduché.

krejcovska busta

Jak vybrat v široké nabídce vybrat tu správnou krejčovskou pannu? Pokud víme, že budeme šít primárně na sebe a máme to štěstí, že naše postava má ideální konfekční míry, můžeme zvolit pannu přímo ve své velikosti. Jestli se ale chystáme tvořit i na jiné postavy nebo je naše postava atypická, nejlepší volbou bude krejčovská panna nastavitelná. Nastavitelná panna umožňuje na několika místech trupu pomocí otočných koleček snadno změnit rozměr.

krejcovina

Pokud máte s nekonfekčními postavami dostatek zkušeností a znáte jejich úskalí, tak vás pouhé nastavení správných rozměrů neuspokojí. Jak si tedy krejčovskou pannu ještě lépe přizpůsobit na míru? Prima obchod ve svém sortimentu nabízí jako vhodný doplněk ke krejčovským pannám měkký textilní potah. Tím můžete trup panny sjednotit i při plném roztažení jednotlivých dílů figuríny a problematické partie jako třeba ramena nebo ňadra ještě doupravit vycpávkami.

Jaké má figurína další možná využití? Funguje skvěle sama o sobě jako dekorace v interiéru, můžete díky ní mít na očích své nejkrásnější šaty či ji prakticky využít, pokud své nenošené oblečení prodáváte online a řešíte, jak všechny kousky efektivně nafotit.

Krejčovská panna zkrátka patří mezi investice, která se neztratí, i kdybyste do budoucna se šitím praštili!