Vytvořte si z obytného prostoru relaxační koutPamatujete ještě dobu socialismu? Pokud ano, a nabyli jste tehdy pouhými batolaty, ale již mladistvými, samostatně rozhodujícími lidmi, možná si vybavíte, jak naši rodiče udržovali mnoho let tradiční sestavení nábytku v obývacích pokojích. Ve většině městských bytů to mělo až uniformní ráz – uprostřed obýváku konferenční stolek, za ním sedací pohovka, po jeho bocích dvě mohutná křesla a naproti pohovce pokrývala celou stěnu nábytková sestava. Většinou šlo o sektorové kusy nábytku, tedy takové, z nichž se poskládalo více variant, nejčastěji s televizí přímo před sebou.

obývací pokoj

Na první pohled to vypadalo celkem útulně, ale ve skutečnosti jste tu měli po pár hodinách sezení pocit, jako že jste někde ve skladu. Nábytek až ke stropu, plný povlečení, dekorativních předmětů a sezonních oděvů, sic nahradil vestavěnou skříň na míru, ale ta se přece jen hodí spíše do předsíně. Aby váš byt nevypadal jako skladiště, měli byste užitný nábytek uspořádat mnohem úsporněji a vzdušněji. Co tím máme na mysli?

dětský pokoj

Jestliže se například stěhujete a měníte i bytovou dispozici, zauvažujte, zda by nebylo výhodnější některého nábytku se zbavit. Co vám můžeme vřele doporučit, je nákres prostor, které budete obývat, alespoň na papír v měřítku dle známých rozměrů, a do tohoto půdorysu budete postupně pokládat z papíru vystřižené modely nábytku (tedy samozřejmě pouze schematicky znázorněné). Možná tímto způsobem přijdete na to, že váš původní záměr umístit konferenční stolek do středu místnosti, bude lepší až na jejím konci s tím, že se obklopíte pokojovými rostlinami, a třeba se tu uplatní i středně velké akvárium.

Neponechávejte nic náhodě a namísto skladiště věcí si z obytného prostoru vybudujte relaxační kout, kde se budete cítit skutečně dobře. Nepotřebujete k tomu mnohdy ani bytového architekta, většinou si poradíte sami i bez něj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup