Vzácné fosílie

Máte rádi historii a podobné věci? Já ano a vždycky, když se něco týká historie anebo dějepisu, tak jsem ve svém živlu. A už na základní škole mě hodně bavil dějepis, ale taky přírodopis a zeměpis. Byla jsem spíše na takové ty přírodní vědy. A proto, když mi maminka řekla, že půjdeme hledat fosílie do jednoho lomu, tak jsem byla štěstím bez sebe. Byla jsem opravdu nadšená, protože tohle by vlastně byla moje úplně první fosilní průprava. Třeba budu historička! A tohle nadšení ježdění po zkamenělinách jsem měla asi po své mámě, která má taky ráda různé zkameněliny anebo fosílie.

fosilie

Tak jsem si řekla, že s maminkou půjdu taky do toho lomu. Bylo nás tam více nadšenců, za což jsme byla moc ráda. Naštěstí to bylo všechno povolené a já jsem si řekla, že tento den si perfektně užiji. Pro více informací jsem se taky podívala na stránky magiepřírody.cz, kde jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Dozvíte se tam různé názvy kamenů a solných produktů. Jsou tady i krásné svícny a náramky. A všechno se to týká zkamenělin. Taky jsem opravdu nadšená, že taková stránka existuje, protože bych jinak nevěděla, kde získávat různé inspirace a vědomosti. Je tady opravdu moc krásných fosílií a zkamenělin.

fosilie deska

Někdy si říkám, jak to asi vypadalo v té době, když to ještě nebyla zkamenělina nebo fosílie. Ještě když to bylo živé. Myslím si, že bych se možná bála. Ale vždycky když nějakou zkamenělinu držím v ruce, tak to má takový zvláštní náboj, že až se mi chvěje celé tělo. A je to opravdu takové pěkné a mně se to líbí. A jak jste na tom vy a historie nebo už přímo zkameněliny? Baví vás to? Já taky hodně sleduji různé dokumenty o historii a dinosaurech. Jsem toho totiž velká fanynka. Takové pořady a dokumenty se mi líbili už jako dítěti, takže jsem ráda, že taky s maminkou máme stejné záliby.