Cesta bez skoro žádných financí

Vaše práce a nasazení do ní už pomalu ale jistě upadá. Představa, že ráno vstanete a budete v ní sedět a dělat tu stejnou práci celých osm hodin s půlhodinovou pauzou na oběd Vás přímo znechucuje. Ve chvilkách, kdy si dopřáváte krátkou přestávku od dělání si představujete, jak cestujete napříč světem, poznáváte nová místa, mluvíte s neznámými lidmi a ochutnáváte exotická jídla. Po chvíli krásného snění Vás ale vytrhne ohavná myšlenka, že nemáte peníze, abyste si tento luxus dovolili. Když se nad tím ale tak zamyslíte, opravdu si myslíte, že je problém ve financích? Nemusíte přeci hned letět letadlem, ale vzít to trošku dobrodružně.
Vlak na mostě
Každý máme z neznáma strach, to je jasné, ale pokud vystoupíte ze své komfortní zóny, dáte na svůj instinkt, můžete zažít opravdové dobrodružství. V případě, že nemáte dostatek peněz na letadlo, zkuste vlak, autobus, kolo nebo třeba autostop, což není na sto procent bezpečné, ale zkusit to můžete. Když se dostanete do prvního bodu své cesty, zajistěte si ubytování, první věc, co Vás napadne je určitě hotel, ty bohužel taky nejsou vždy úplně levné. Proto by mohly Vaši peněženku vydrancovat ještě rychleji než cestování letadlem. Další možností je tedy hostitelská rodina, tu můžete najít na internetu, zaregistrovat se u ní a přespat tam, v dobrých případech dostanete i jídlo a k tomu nové přátele. Pokud nejste fanda takovýchto věcí, můžete ještě spát v motelu, u příbuzných nebo někde venku (což taky není zrovna bezpečná varianta). Při Vašem cestování si nejspíš budete chtít i třeba trošku přivydělat, můžete psát blog, najít si práci v tamní zemi nebo pokud nejste žádní velcí stydlíni, můžete se naučit pár písní na kytaru a hrát na ulici.
Skála a údolí
Turisté většinou spropitným nešetří a Vy si tak vyděláte na jídlo či ubytování dle Vašeho gusta. Je jen na Vás, jak se rozhodnete, pokud ve svém životě cítíte nedostatky a potřebujete změnu, zkuste vystoupit ze své již zmíněné komfortní zóny. Vždy se můžete zase vrátit do Vaší rutiny nebo si úplně změnit život a začít od znova. Nebojte se jednou za čas zariskovat, když víte, že to Vám ani Vašim blízkým neublíží. Dělejte to, co Vám do života přináší štěstí a slunce.