Není písek jako písek

Určitě není nikomu neznámo, k čemu slouží u bazénu filtrace. Je tam proto, aby se s její pomocí odstraňovaly nečistoty z vody a tím se ona tekutina udržovala v dokonalejším stavu. Ovšem aby tomu tak vždy a zaručeně bylo, je třeba i u filtrace dodržovat všechna nezbytná pravidla.

Pravidlem číslo jedna tu je, že se má takové filtraci dostávat za všech okolností jen toho nejideálnějšího písku, sloužícího v ní jako filtr. On totiž není písek jako písek. Správný písek do filtrace má totiž mít přesně takové parametry, jež zajistí její funkčnost. Tedy musí odpovídat požadavkům výrobce toho kterého zařízení.
děti v bazénku

K základním parametrům, jež je tu nezbytné dodržovat, patří velikost zrn, jež je u každé filtrace jiná. Zrna musí být taková, aby skulinami mezi nimi protekla voda, ale nečistoty aby zde ulpěly a nedostaly se zpět do bazénu.

Dále je tu nezbytné, aby měl takový písek dostatečně ostré hrany, na nichž se ve vodě plující špína zachytí. Vodou ohlazená zrnka už tuto schopnost postrádají a proto je třeba taková vždy, když je toho zapotřebí, vyměnit za písek nový.

Aby vše fungovalo, jak má, je třeba takovouto náplň filtrace podle potřeby proplachovat, aby se z ní odstranily zachycené nečistoty a vše tak zase fungovalo tak, jak to fungovat má. Jinak by se totiž póry mezi zrnky písku časem ucpaly a přestalo by to plnit svou funkci.

A co s takovým pískem, který člověku prokázal své neocenitelné služby, ale nyní už je dále nepoužitelný? S tím už si není vůbec třeba dělat starosti. Jde totiž o neškodný přírodní materiál, jenž jde kdykoliv a kdekoliv přírodě vrátit. Dají se s ním v zimě posypávat chodníky, dá se přimíchat do půdy na zahradě, dá se… Prostě se s ním dá udělat, co člověka napadne.
muži pod vodou

A proto vzdejme písku do bazénové filtrace hold. Za to, jak cenné služby nám poskytuje a jak je naopak ve všech ohledech nenáročný. Což je ve světě u různých materiálů velice vzácným úkazem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup