Co je to vibrastop tenis a k čemu je užitečný?

Mnoho lidí hraje v naší zemi tenis, ať už amatérsky či profesionálně. A asi není třeba říkat, že to představuje poměrně značnou zátěž na klouby. Samozřejmě jde především o kolena, která se musí vyrovnat s prudkými pohyby, ale také o zápěstí a lokty. Co si většina lidí totiž neuvědomuje je fakt, že neustálé odpalování míčku pro ně také představuje velkou zátěž, se kterou se musí vyrovnat. Ač se to totiž nezdá, tenisové míčky nejsou zrovna lehké, zvláště když je odpalujete v rychlostech, které najdeme v profesionálním tenise.

hraní tenisu

Je tedy jasné, že pokud hráči chtějí zůstat v dobré kondici po dlouhou dobu, musí si tyto klouby chránit. K tomu existují nejrůznější pomůcky, které jim vše usnadní. Jednou z nich je i vibrastop tenis. Tento termín však není mnoha lidem, kteří profesionální tenis nehrají, vůbec známý. O co se tedy jedná?

V podstatě jde o speciální pryžový prvek, který se připevní na spodní část výpletu. Jeho úkolem je tlumit nárazy a otřesy, ke kterým při odpalování míčku dochází, a šetřit tak zápěstní kloub hráče, přičemž nijak nezhoršuje vlastnosti rakety. Je tedy jasné, že zvláště ti, kteří hrají tuto hru často, a je jedno, zda na profesionální či amatérské úrovni. Artróza či tenisový loket totiž nejsou nic příjemného, a pokud je možné se jim takto vyhnout, případně jejich nástup oddálit, není důvod, proč bychom to neměli dělat.

tenisová raketa s míčkem

Jistě, tato pomůcka není zrovna nejlevnější, zvláště pokud chcete tu skutečně kvalitní, která skutečně vašim kloubům uleví. Věřte však, že vaše tělo vám za to rozhodně poděkuje. Na druhou stranu, pokud hrajete pouze občas, je tato investice relativně zbytečná. V úvahu je však potřeba vzít také váš aktuální stav. Pokud již máte s těmito klouby problémy, je jasné, že se bez této pomůcky příliš neobejdete, pokud chcete opravdu hrát. A rozhodně je dobré si uvědomit, že tělo máme jen jedno. Rozhodně tedy stojí za to se o něj starat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup