Kde se bere energie

Tak především už lidé přišli na to, že energie není nevyčerpatelná, ať už teď mluvíme o té lidské nebo o té, která vychází z přírody a která do našich domovů dodává to, na co jsme už století zvyklí. Je opravdu jednoduché se v dnešní době zaplést do pavučiny stresu, ze které je opravdu nesnadné se zase vymotat, obzvláště v případě, když máte opravdu náročné zaměstnání a kde je třeba plnit úkoly v co nejkratším možném čase.

hnědá zvonkohra

V tomto ohledu vám prostě energie musí někdy dojít, pokud se pravidelně neregenerujete, ať už po fyzické stránce, tak i po té fyzické. Samozřejmě, pokud je tělo mladé, všechno se snáze zvládá. Pokud už ale tělo něco zažilo, doma máte třeba dvě nebo tři školou povinné děti, je opravdu všechno mnohem náročnější. A to ani nemluvíme o tom, jak to asi mají lidé, kterým zbývá jen pár let do odchodu do důchodu.

zelená zvonkohra

Vypněte se na chvíli

Ano, lidé často a kvalitně dokáží praktikovat to, že dodají klid své fyzické stránce. Ale zároveň je moc důležité, aby i vaše psychično dostalo dovolenou a na chvíli si dalo odpočinek. Kdo z nás to ale dokáže kvalitně aplikovat v praxi? Hodíte si vaše tělo na gauč, ale už přemýšlíte, co je ráno třeba udělat, co je třeba zařídit, obzvláště třeba v neděli večer, kdy druhý den začíná nový týden a s ním přijdou i nové úkoly a nové povinnosti. Meditovat může každý a tak, jak chce. Třeba pro maminky, které jsou každý den na nohou a starají se o děti, domácnost a ještě pracují, je ideální si večer napustit třeba vanu s vodou, zapálit si svíčky a zameditovat si, prostě vypnout ten tok myšlenek. K tomu si můžou kolem sebe nebo i na sebe – třeba na záda umístit minerální kameny, které jim dodají energii. Nebo si je můžete pověsit jako zvonkohry do vašeho obýváku nebo na terasu k vašemu posezení, kde vám budou dělat hezkou dekoraci, která bude zároveň cinkavě zpívat.