Kuchyň jako nejdůležitější místnost v domě

Základem je upořádání

To jak si kuchyň sestavíme nemálo ovlivní to jak se v ní budeme cítit. Abychom se v ní cítili dobře, potřebujeme také pohodlí a praktičnost, které by měla jistě splňovat. Především si první musíte stanovit umístění hlavních zón a jak bude vaše kuchyň situovaná vzhledem k dispozičním předpokladům vašeho bytu. Každý z nejrůznějších typů dispozicí má něco do sebe a lze z nich vytvořit útulný prostor. V neposlední řadě vám bude mnoho let sloužit, takže byste se neměli bát do ní investovat, protože taková investice se vám vyplatí.
pánev na sporáku.jpg

Na co se zaměřit

Podstatnou věcí je rozmístění zón, přičemž bychom měli dbát na to, aby nás jejich uspořádání nijak neomezovalo při běžných činnostech. Ať už mycí část, úložné prostory, varná zóna nebo místo k ukládání potravin či chladnička, vše by mělo tvořit systém a usnadňovat nám život. V neposlední řadě také nesmíme zapomínat na osvětlení, které je velmi důležité a proto bysme mu měli věnovat velkou pozornost.

I detaily jsou důležité

Když už víme hlavní body, uvažovat musíme i nad drobnějšími, avšak neméně důležitými aspekty. Především použitý materiál je základ všeho vzhledem k zátěži (vlhko, vysoké teploty, páry, atp.) a životnosti. Například odolná lamina jsou v místech vysokých teplot dobrou volbou, nemluvě o snadné údržbě a k moderní kuchyni tyto materiály rozhodně patří. Ideální je nechat si udělat kuchyň na míru, nechat si poradit od odborníků , kde si můžete nechat udělat i návrh a vidět jak bude finální výsledek vypadat.
prostorná kuchyň.jpg

Co bychom ještě měli vědět?

Několik pravidel bysme ještě měli zohlednit. Jedná se například o umístění ledničky, která by neměla být v blízkosti elektrospotřebičů produkujících teplo a to zejména z ekonomických důvodů. Dále by také dřez neměl být umístěn přímo v blízkosti varné desky a pokud je to možné (což v každé kuchyni bohužel nejde) je dobré troubu umístit do výšky a to ideálně nad 80cm (pro pohodlnější manipulaci s pečenými jídly bez hrozby popálení). Poslední důležitá věc je volba výšky pracovní desky, tu vždy přispůsobte vlastní výšce a jiným individuálním potřebám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup