Když mají studenti před Vánoci hluboko do kapsy

Kapesné je sice hezká věc, ale to se stačí rozkutálet, protože je pořád co kupovat. Menší děti můžou pro své nejbližší něco vyrobit, možná něco levnějšího koupit, ale co ty starší? Ty už nechtějí dát mamince obrázek, nebo „sbírku kamínků“, se kterou se sbíraly od léta. Zatouží koupit něco, z čeho by měli jejich blízcí radost. Občas se zadaří a dítě koupí hrnečky a obdaruje jimi všechny, na které peníze zbyly, jindy škemrá, aby mu aspoň před Vánoci bylo zvýšeno kapesné, obcházejí své příbuzné a čekají, že sáhnou do portmonky a něco mu dají, aby mělo za co nakoupit.

vánoční pohlednice.jpg
K takovým trikům se ale už nepropůjčí ti, co už mají za sebou základní školu a , začnou se poohlížet po nějakém výdělku.
Míst, kde přijmou rádi studenty na brigádu je docela dost. Samozřejmě, že vedou supermarkety. Vykládání zboží do regálů, pomoc ve skladu, nebo úklid prodejny. Kde velice rádi mladé lidi vezmou, jsou fast foody.
tlusté knihy.jpg
Vycházejí jim vstříc s pracovní dobou, aby v klidu mohli skončit ve škole a podle svých potřeb měli nastavené hodiny i dny, kdy mají čas.
Jestli vám nevadí, že budete venku a v tomto období bývá obvykle i zima, můžete se přihlásit do stánku na prodej.
Prodávat boty, nebo oblečení je vlastně i inspirací pro to, co chcete koupit nejen druhým, ale můžete si vyhlídnout, co by se hodilo vám.
Manuální šikovnost se také hodí. Stačí se přihlásit do stánku na balení dárků a máte vyhráno. Samozřejmě, že když to neumíte, nebudete lhát, že ano, jenom proto, že toužíte šustit papírem a rozmotávat barevné stužky.
Ale také v zásilkových prodejnách je v tomto období velká poptávka po šikovných rukách, co nic neupustí.
Někteří, kterým nevadí velice časné vstávání, můžou ještě před odchodem do školy roznášet noviny.
Pokud ale víte, že nechcete pracovat několik měsíců a čekat na den výplaty, můžete si najít brigádu, kde se vyplácí denně, nebo jednou za týden.
Třeba byste chtěli prodávat kapry. Ale to je myšleno více pro muže nad 18, protože práce je spojená se zabitím a kucháním. A to my, ženy, většinou neděláme.

studenti při promoci.jpg
Prodej stromků se také více hodí pro kluky, ale žádnou diskriminaci ode mě nečekejte. Jestli jste holka – vazba, tak je jasné, že se přihlásit můžete také. Protože křehotinka, co neuzvedne stromek a mávnutím ruky chce poslat zákazníka, aby si ho sám přinesl, tam neobstojí.
Nabídek na brigády pro studenty je dost, jenom stačí se nebát a vzít za práci.