Londýn

Návštěva Londýna se pro někoho zdá jako nereálná? Jde to zařídit i bez cestovních agentur, na vlastní pěst a hlavně to vyjde levněji. A s sebou nám stačí pouze příruční zavazadlo. V Londýně je spousta míst, které můžeme navštívit, dá se to stihnout i v krátkém čase. Nejprve je dobré si předem trochu upřesnit, co vše chceme navštívit v Londýně. Jednou z prvních památek/atrakcí a taky hodně navštěvovanou je Harry Potter studio. Musíme brát zřetel na to, že studio HP je minimálně na 3-4 hodiny plus cesta, která trvá trochu déle. Nejlépe si na to vyhradit jeden celý den. Další památky jsou Buckingham Palace, Hyde Park, Big Ben, London Eye, Tower Bridge atd. Pokud se ubytujeme v blízkosti právě Hyde Parku, tak ušetříme za cestování, protože se spousta míst dá projít pěšky. Dokonce v Hyde Parku můžeme potkat veverky v letních časech.

Vlak v HP studiu

K samotné cestě do Londýna jako první musíme zařídit letenky, ubytování, ale pokud chceme navštívit i HP studio, tak je lepší, když si první koupíme vstupenky do studia, může se stát, že nebudou volné. Podle vstupenek pak už letenky a ubytování seženeme lehce. Ono je nejlepší si koupit vstupenky online na každou památku na kterou chceme jít, vyhneme se frontám. V Londýně se dají všechny tyto místa stihnout během 3 dnů. K samotnému HP studiu počítáme s tím, že musíme sednout na vlak do stanice Watford Junction, z tama na autobus, který je celý v potisku Harryho Pottera a ten nás odveze přímo do studia. Zpáteční cesta je úplně stejná akorát v opačném pořadí.

Londýnská ulička

Tipy na cestu:

Letenky – společnost Ryanair

Vstupenky do HP studia – oficiální stránky

Ubytování – blízko Hyde Parku

Autobus z letiště – National Express

Londýn je nepředvídatelný, co se týče počasí, tak je dobré mít na paměti, že se nám do batůžku pláštěnka musí vejít. Nikdy, nikdo neví, kdy ji budeme potřebovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup