Nábytek z masivu vás nikdy nezklameVelkých výhod nábytku zhotoveného z masivního dřeva je celá řada. A jednoduše se dá říct, že takovou kvalitu, jakou můžete mít i s tím nejlevnějším nábytkem z masivu, vám nenabídne ani ten nejvíce luxusní nábytek z dřevotřísky. Takže pokud vás nezajímá pouze pozlátko a nízká cena, ale skutečná kvalita, tak nemáte jinou volbu, než je sázka na výrobky z masivu.
popraskaný kmen
Záleží jen na vás, jaké dřevo vás osloví. Lidé nejčastěji volí podle jeho barvy, a také tvrdosti. Obecně platí, že pokud jde o kvalitu samotného masivního dřeva, tak dřevo z listnatých dřevin je na tom o něco lépe. Může vám nabídnout jak krásné a výrazné barvy, tak i vysokou tvrdost, takže takový nábytek je opravdu hodně odolný. Nicméně pokud vám jde mimo jiné i o příznivou cenu při zachování dobré kvality, pak bude vaše volba směřovat ke dřevu jehličnatých stromů, jako jsou borovice či smrk. Vždyť nábytek z masivu borovice je tou nejoblíbenější volbou spotřebitelů.
Mladé borovicové dřevo, ze kterého bude váš nábytek zhotoven, má samo o sobě velice příjemnou, světle hnědou až žlutavou barvu.
dívka s pc v posteli
Ovšem s přibývajícími léty postupně zlátne – medoví, a jeho letokruhy více vynikají. A věřte tomu, že se jedná o opravdu krásnou podívanou, navíc můžete spoléhat na to, že s přibývajícím věkem bude váš nábytek ještě krásnější. A v žádném případě se vám neokouká. Nicméně pokud byste měli zájem o libovolnou jinou barvu, třeba o oblíbenou bílou, tak není problém objednat si dřevo s barevným lakovaným provedením, ať už půjde o skříně, postele či jiný nábytek.

A příjemnou jistotou je jistě i to, že dřevěný nábytek vám bude dobře sloužit celá léta, klidně i po celý váš život. Když se totiž náhodou poškodí, tak není vůbec složité jej opravit tak, aby nikdo nic nepoznal. Stačí dřevo obrousit a přelakovat anebo nahradit větší díl novým.