Nenáročné pokojové rostliny

Když se tak rozhlédnete po vašem bytě či domě, tak se vám líbí. Přesto mu však něco chybí, působí na vás tak nějak stroze. Maličkosti v podobě módních doplňků nekupujete, protože jednak to buď neumíte sladit a nebo vás to prostě nebaví, navíc se na to chytá akorát tak prach. Čím tedy strohost interiéru oživit? Chtělo by to nějaké květiny. No jo, ale co když nejste zrovna ukázkový pěstitel, takže se u vás neohřeje ani kaktus? Máme pár tipů na rostliny, které nevyžadují skoro žádnou péči, takže přežijí i v těch nejkrutějších podmínkách.

aloe na parapetu

Aloe vera

Tato rostlinka dosahující velikosti i 60 – 90 cm (včetně květu, který je v našich končinách však spíše výjimkou) se těší v našich končinách velké oblibě. Obvykle ji lze pěstovat i v menších provedeních např. na parapetu a jelikož se řadí mezi sukulenty, doporučuje se písčitá zemina, slunce a nepřehánějte to ani se zaléváním. Navíc její další výhodou je gelovitý obsah jejích listů, který velmi dobře hojí drobná poranění.

tchýnin jazyk

Lopatkovec

Pokud toužíte spíš po rostlince, která bude občas i kvést, sáhněte po lopatkovci. Tato 20 – 30 cm velká rostlina má ráda dostatek světla, ne však přímé slunce. Obvykle ji stačí zalít 2x do týdne, ale pokud na ni po delší dobu zapomenete, dá vám to jasně najevo. Její listy začnou uvadat, ale nemusíte panikařit, stačí rostlinku ihned zavlažit a během chvíle je jako znovuzrozená. Navíc se řadí mezi nejlepší rostlinky čistící vzduch.

 

Tchýnin jazyk

Ačkoliv název vás může trochu odrazovat od koupě této rostlinky, která byla pojmenována dle svých dlouhých špičatých listů, věřte, že je to jedna z nejnenáročnějších rostlin, které si můžete pořídit. Stačí jí doslova jen trocha světla a vody. Tchýnin jazyk pěstovaný v bytech či domech dosahuje několika málo desítek centimetrů. Navzdory svému jménu se jedná o zajímavou dekorativní a rostlinu.

květiny v interiéru

Dracena

Poslední rostlinou, která navíc údajně také čistí vzduch, je dracena. Jedná se o větší rostlinu stromkovitého vzhledu, takže potřebuje, narozdíl od předchozích rostlin, více místa. Opět jí stačí mírná zálivka, přežije i sem tam nějaké to období sucha. Stejně jako lopatkovci jí dopřejte slunné stanoviště, ne však přímé slunce. Pozor by si měly dát majitelé domácích mazlíčků, pro ty je totiž dracena silně toxická.