Móda z kontejneru

Textilní kontejnery jsou v dnešní době i v České republice. Najdeme je v každém velkém i menším městě, a dokonce i na vesnicích.
V případě, že vám již váš šatník z nějakého důvodu nevyhovuje a chcete některé kousky vyhodit, nikdy je nevyhazujte do popelnice. Dejte je do speciálních kontejnerů na textil. Textilie, ač se to nezdá, zatěžuje životní prostředí stejně, ne-li i více než například výroba plastů. Některé druhy by se na skládce rozkládali dokonce déle než 200 let. Proto je dobré se snažit je opětovně recyklovat. Pokud vaše nepotřebné kousky odložíte do textilních kontejnerů, je několik možností, co se s ním bude dít dál.
micro-fiber hadřík
Oblečení, které se dá ještě nosit a je v dobrém stavu, bude nabídnuto charitám nebo jiným neziskovým organizacím. Avšak charity mají specifické potřeby, využívají kvalitní a funkční oděvy pro lidi v nouzi jako jsou kabáty, svetry nebo obuv. Co se týče oblečení, které charity ani jiné neziskové organizace nevyužijí, ale přesto se jedná o kvalitní, ještě nositelné kousky, takové může skončit ve spřátelených secondhandech. Výtěžek z prodeje těchto druhů se vrací opět charitě, která je schopna je využít lépe nežli krajkové tílko či minisukni.
Oděv, který již nejde nosit vykupují společnosti, které se zabývají recyklací textilu. Ty z našeho odloženého šatníku například vyrobí výplň do autosedačky, izolaci trubek nebo čistící hadry. Další možností, co se může s odloženými šaty stát, je jejich export do rozvojových zemí například v Africe.
plechové popelnice
Určitě stojí za to se zamyslet nad tím, co se svým již obnošeným oblečením uděláte. Rozhodně by nemělo skončit v popelnici. Textilní kontejner je dobrou volbou. Vaše „dary“ projde třídírnou a jeho další osud bude k užitku jiným. Nejenom lidem, ale i celé planetě. Rozhodně lepší, než aby skončilo na skládce a tam se rozkládalo více než 200 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup