Rula je nesmírně odolný materiál


Snese i extrémní namáhání

Když volíte stavební materiál na vydláždění chodníků a pojezdových cest, musíte brát v potaz pevnostní charakteristiky, a musíte se v nich především zorientovat. Pro místa, kde budete popojíždět autem při parkování, couvání a rozjezdech do silniční komunikace bude nutné, aby kamenná dlažba byla nesmírně houževnatá a pevná. A právě tehdy je vhodná chvíle vybrat si rulu. Ta vykazuje značnou pevnost v ohybu, je dokonce pevnější, než žulové kvádry či kostky. Zároveň je velmi pevná i při souvislém tlakovém zatížení, takže máte jistotu, že volíte to nejlepší, co můžete. Pochopitelně je rula lepší volbou ve srovnání s betonem odlévaným nebo dlážděným pomocí zámkové dlažby. Rula zkrátka jen tak pod autem nepraskne.

rula v přírodě

Klidně ji můžete v zimě posolit

Potřebujete ošetřit v zimě chodník solí nebo pískem? Rula je vůči soli naprosto netečná, nemění se ani její pevnostní vlastnosti, ani její vzhled. Klidně můžete chodníky solit, jak se vám zachce, ovšem měli byste brát ohled i na okolní přírodu a využít sůl jen tam, kde nikomu a ničemu vůbec neuškodí.

balkánská rula

Nevadí jí mráz

Některé pórovité materiály mohou snadno nasáknout vodu a následně popraskat vlivem mrazu. Rula však není téměř vůbec pórovitá, dokáže nasáknout pouze jediné procento tekutiny, takže jí mráz vůbec nemůže ohrozit. Rula by mohla snést i teploty hluboko pod bodem mrazu, dokonce mnohem nižší, než jaké panují v Antarktidě.

Perfektně se udržuje v čistotě

Rulová dlažba není téměř pórovitá, a to zároveň znamená určitou výhodu při údržbě. Na jejím povrchu se stěží udrží nánosy lišejníků, mechů, sinic a řas, a pokud se na nich zachytí, tak je snadno odplaví déšť, anebo vy pomocí smetáku nebo tlakového vodního čističe. Rula se lépe udržuje v čistotě, než betonový podklad, anebo pískovec a další pórovitější kameny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup