Vloupání do domácností a krádeže oproti loňsku ubylo.


Nejvyšší poklesvloupání a krádeží byl zaznamenán u rekreačních chat, nejnižší u rodinných domů. Dosavadní evidovaná vloupání dlouhodobě klesají a to i kriminalita v České republice.
bezpečnostní systém
Jejich počet se v prvních měsících letošního roku snížil o 12 a půl procenta než co bylo zaznamenáno ve stejném období loňského roku. Jinak řečeno policejní statistiky evidují od letošního ledna do května o 448 vloupání méně. Když se detailněji podíváme, do statistik ukazuje se, že největší úbytek lze zaznamenat u vloupání do rekreačních chat a to o 16 procent. Naopak nejméně ubylo vloupání do rodinných domů. I přesto šlo o pokles v 10 procentech případů oproti loňskému roku.
řetízek na dveřích
Období letních prázdnina častých dovolených tento počet zase zvyšuje. V letošním roce připadá na jeden měsíc 247 loupeží v rodinných domech. V loňském roce šlo o 50 případů více. Nejlépe své obydlí ohlídáte tak, že budete minimalizovat počet lidí, kteří o Vašem odjezdu na dovolenou vědí. Neprozrazovat to ani na sociálních sítích kam a kdy odjíždíte a důležité je také udržovat komunikaci se sousedy pokud je dobrá, aby se Vám o bydlení postaraly a občas zašly zkontrolovat. Naprosto klíčové je dostatečné zabezpečení domácnosti nebo chaty.
detektor kouře
K základnímu zabezpečení patří bezpečnostní dveře a alarm. Mezi méně tradiční patří třeba předokenní rolety. Maximálně zastíní interiér a jejich součástí jsou bezpečnostní článkové pružiny. Lamely se díky nim udrží v jedné rovině a zároveň zabrání i nežádoucímu mechanickému zvednutí. Nezapomeňte také na garáž. Z hlediska bezpečnosti je to hned po chatě druhé nejslabší místo kam se zloděj může dostat. Převodovky u kvalitních motorů vrat dokážou zabránit mechanickému zvednutí vrat. Hodně často se kombinují elektronické prvky a mechanické zarážky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup