Zábava a cestování

Můj sen byl vždycky cestovat někam do Tanzanie anebo do Thajska. A vy se možná říkáte, proč tedy nejedu, když tam tak chci jet. Tohle je sice pravda. Jenomže mě k tomu brzdí to, že na to nemám peníze. A věřte mi, že do Tanzanie je opravdu nutnost mít hodně peněz. A to nejenom na to, že se tam nějak dostanete. Tohle už bych tak neřešila, protože dostat se tam můžete opravdu kdykoliv. Nejhorší na tom je, že si musíte sehnat nějaké ubytování. Jenomže pokud chcete vycestovat do Tanzanie, tak musí taky počítat s tím, že i když si tam zamluvíte nějaké přespání a nebo hotel a nebo u někoho, že budete bydlet, tak musíte počítat s tím, že se to během hodiny také může změnit.

Moře přímo miluji.

Tam nejsou lidé, takoví jako u nás, takže než budete někam cestovat, tak si prvně zjistěte, jaká je tam kultura a jak to tam všechno chodí. Kolikrát se mi stalo, že jsem cestovala do Indie, kde je jsem potom taky marně čekala na autobus. Pokud byste chtěli někdy jet do Indie, tak si vemte na vědomí, že tam autobus vůbec nejezdí podle pravidel.

Mám ráda pěkné krajiny.

Protože tam vlastně žádná auta nejezdí podle pravidel silničního provozu, tam má každý pravidla svoje. Takže kdyby vám třeba autobus měl jet třeba například za hodinu, tak klidně se může stát, že nepojede vůbec. Anebo pojede až za další dva dny. Věřte mi, ale je to pravda. Takže pokud chcete cestovat někam do opravdu vzdáleného místa, na jiný kontinent, tak si zjistěte prvně jejich kulturu a taky všechno ostatní, co byste o dané zemi měli jistě vědět. Věřím, že taky nějaké komplikace při cestování může být taky veliký zábava, ale taky na druhou stranu je to potom taky někdy ostuda nebo velká komplikace, která se potom velmi těžko řeší. Já mluvím za celou rodinu, kolikrát se nám na cestách stala komplikace, kde jsme se potom místo zábavy jenom hádali. A to je potom nemilé.