Život v mobilní dřevostavbě aneb o co jsou ochuzeni lidé ve městě

Zimní období je vhodný čas pro zklidnění organismu a omezení fyzických aktivit ve venkovním prostředí. Až na pár výjimek, jimiž je například lyžování, nás to ven příliš netáhne, a teprve ne ve městě, kde i docela prostá procházka parkem postrádá onu romantiku letních večerů. Jakmile se však zima přehoupne do jara a začne být venku teplo, přestává být útulný interiér bytu tím bezpečným zázemím a venku chceme trávit spoustu času.

kotě v trávě

V tomto směru jsou ve značné výhodě lidé žijící na venkově, a to zejména v rekreačních oblastech. Máte-li dům vystavěný na místě s pěkným výhledem, v blízkosti lesa, vodního toku, rybníků, přehrad, pastvin a dalších podobných kouzelných přírodních scenérií, jistě nebudete za pěkného teplého počasí trávit volné chvíle v obýváku s kávou na konferenčním stolku. A pokud k vám zavítá návštěva, pravděpodobně se budete chtít jít ven alespoň projít.

sedmikrásky na zahradě

Rekreační lokality vhodné pro celoroční bydlení jsou ideálním prostředím, kde lze umístit mobilní dřevostavbu. Je to obvyklý postup u majitelů rekreačních pozemků, kteří mají zájem nahradit stávající nevyhovující objekt něčím moderním, celoročně obyvatelným, a bez nutnosti žádat o stavební povolení. Současné mobilní domy jsou na vyšší úrovni, než tomu bylo před třiceti lety, kdy se tu začaly objevovat tyto stavby poprvé, ty dnešní jsou komfortně vybavené s možností flexibilně volit způsob vytápění. Mnohé z nich jsou energeticky velmi úsporné a lze tu využít další úsporné metody nákladů na bydlení, jimiž jsou fotovoltaika, fototermické kolektory pro ohřev vody, nádrž na propan pro vaření, vlastní studnu a septik.

Podstatné ovšem je, že bydlíte v místě, které dobře znáte, a vyhovuje vám, a že tu můžete trávit celý rok, aniž byste byli závislí na teplém počasí a dojíždění o volných víkendech. Žít v rekreační oblasti v mobilním domě vás pak může přiblížit ideálnímu životnímu stylu.