Půjčka s ručením nemovitosti aneb vše co musíte vědět

Jak se postupuje u půjček které jsou ručené nemovitostí ? O jaký druh půjčky se vlastně jedná ? Existují nějaké podmínky které musím splňovat ? A jaké dokumenty si musím připravit ?

Tyto otázky jsou u všech druhů půjček stejné, každého klienta zajímá hnedka několik informací a to už z toho důvodu že se nechtějí dostat do problémů, a to je správně. Vždy je dobré si vše potřebné zjistit. A právě pro ty kteří uvažují o půjčce s ručením nemovitosti, nebo o úvěru se zástavou nemovitosti je tento článek to pravé. Ale už to nebudeme zbytečně zdržovat a můžeme jít rovnou na věc.

Česká měna

Půjčky ručené nemovitostí a půjčky se zástavou nemovitosti mají naprosto stejný význam. Jedná se totiž o jednu a tu samou věc, jediné čím se tyto pojmy liší jsou jejich názvy. Tyto půjčky se však preferují především z toho důvodu že si tím můžete zajistit nízký úrok při splácení. Ručení samo o sobě je jakousi jistotou právě pro daného věřitele ale i pro klienta. K ručení můžete použít jakoukoliv nemovitost ať už ve vašem vlastnictví nebo ve vlastnictví tzv. třetí osoby ( třetí osoba = Označení pro osobu která není součástí daného právního vztahu). Půjčky které jsou ručené nemovitostí nebo půjčky se zástavou nemovitosti je možné splatit do 20 let, ovšem se to podle vašeho příjmu dá splatit i dříve nebo právě naopak i později.

Stejně jako u klasických půjček nebo hypoték je tu i možnost již výše zmíněného předčasného splácení nebo tzv. refinancování.

Jako další možností si můžete zažádat o tzv. nebankovní půjčku se zástavou nemovitostí. Jedná se o půjčka která není s daným účelovým výměrem, tudíž můžete danou půjčku utratit za co budete chtít. Takže dané bance nemusíte dokládat veškeré dokumenty o tom za co a kdy jste půjčené peníze utratili. Tento typ půjčky je určen především pro podnikatele. Stejně jako u ostatních nebankovních půjček i hypoték, nebankovní společnosti preferují totiž především podnikatelé a osoby v OSVČ.

Půjčka

Na co si dát pozor a co by jste si měly především pohlídat ?

  • Jako první byste si měli pohlídat především, jakou částku je banka schopna půjčit, vždy je lepší si prvně zjistit jakou částku je daná banka půjčit a poté to porovnat s ostatními bankami, protože se vám může stát že narazíte na banku, která vám nabídne výhodnější podmínky a podob.
  • Za druhé byste si měli hlídat i to jak vysoká je úroková sazba, ale také byste se měli zajímat o tzv. RPSN neboli roční nákladová sazba úroků, RPSN je pro vás důležité už z toho důvodu že v sobě ukrývá veškeré poplatky k dané půjčce.
  • Dávejte si pozor na takzvané podvodné triky. Jedná se především o tzv. Odkup nemovitosti společně s věcným břemenem neboli revezní hypotéka – u tohoto podvodného typu, to probíhá především tak že daná banka nebo společnost od vás odkoupí vaší nemovitost a vy za to dostanete peníze. Vy od nich dostanete možnost že ve vaší „bývalé“ nemovitosti můžete lidově řečeno dožít. Ale může se stát že vás budou zkoušet vymáhat.

K žádosti o tuto půjčku si připravte doklad o doložení vašeho příjmu a samozřejmě i občanský průkaz. O půjčky si mohou žádat pouze osoby starší 18ti let ! Co se týká dokladu o doložení příjmu, pokud jste osoba zaměstnaná stačí vám klidně i výplatní pásky. Pokud jste však osoba v OSVČ připravte si vaše daňové přiznání nejlépe to nejnovější. Pokud si o půjčku zažádáte u banky, u které máte založený bankovní účet, ve většině případů po vás žádný doklad o doložení příjmů chtít nebudou. A to z toho důvodu že si mohou z vašeho účtu zjistit jaký je váš měsíční příjem. Neberte to vždy jako samozřejmost a i přes to že u dané banky máte založený bankovní účet, doklad o doložení vašeho příjmu si připravte.

Neváhejte, a zavítejte i na stránku, určenou právě pro téma půjčka ručená nemovitostí lightfinance.cz kde vám vše také dokonale vysvětlí, a zároveň vám mohou i telefonicky poradit co je pro vás ta správná volba.