Postavte si pergolu z naší stavebniceJasně, že by vaší zahradě prospěla pěkná pergola. A také je nám jasné, že jste šikovný kutil, který si chce vše zařizovat sám, který chce mít na každém prvku vaší zahrady svůj podpis. Jenže, pergola není zahradní truhlík. Je to již docela složitá stavba, promyšlená konstrukce, jedna chyba a celý projekt se může doslova i do písmene zhroutit. Ano, netroufáte si. To je pochopitelné. A tak právě pro vás nabízíme stavebnici našich pergol.

Dodáme vám na míru nařezané konstrukční prvky včetně spojovacího materiálu. Stavebnice pergol doprovázíme přehledným návodem, který vás povede krok za krokem její stavbou. Aby text získal větší vypovídací schopnost, je text návodu doplněn názornými nákresy. Pomocí této podpory, zvládne stavbu stavebnice pergoly, téměř každý, trochu zručnější kutil.

stavebnice pergoly

Začnete tím, že si připravíte plochu podlahy budoucí pergoly a že si podle návodu kolem ní rozmístíte kotvící prvky pro budoucí nosné trámky. Zde postupujte nanejvýš pečlivě. Jen přesně rozmístěné patky trámků zaručí jednoduchost další stavby konstrukce pergoly. Doporučujeme patky těchto trámu zabetonovat a beton nechat alespoň deset dní pořádně vyzrát.

Nyní už začnete do patek umísťovat svislé trámky. Nahoře je pak pospojujete dalšími konstrukčními prvky, trámky, které tvoří tzv. věnec pergoly který je základem pro budoucí střechu. Později umístíte hřebenový trám, ze kterého spouštíte jednotlivé krokve. Dle návodu pak postupujete zavětrováním konstrukce, která je nyní už velice pevná a bezpečná. Pergolu už dále dotváříte podle svého. Vyplníte střechu, pokryjete ji vybranou krytinou.

pergola

Celou pergolu můžete natřít barvou s vybraným odstínem, který bude dotvářet dojem tohoto dominantního zahradního prvku. Stavbu dokončíte finální úpravou podlahy. Můžete použít terasová prkna, nebo třeba dlažbu. Výběr podlahy přizpůsobte záměru využívání pergoly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup